• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

ücretsiz su kaçağı tespiti

Ücretsiz su kaçağı tespiti yapan firma var mı ? Üzülerek belirtmeliyim ki Çözüm Tesisat dahil hiç bir firma ücret almadan su kaçağı bulma işlemi yapmaz. Nedeni ise bu cihazları almak için belli bir yatırım yapıldı diğer bir nedeni onrım fiyatı kabul edilmezse bedava para almadan evinize gelip tespit yaptırmış olacaksınız burda firmanın kazancı olmayacak. Takdir edersiniz ki kazançsız iş olmaz bu nedenle tüm tespitlerden ücret alınır.

Firmamız tespit ücretleri normal daire, dublex daire ve iş yeri olmak üzere farklı tarifeler uygulamaktadır. İstanbul için su kaçağı tespit ücreti 200 TL dir bu normal daire fiyatıdır. Bölgenize göre indirim hakkı çözüm tesiat firmamız tarafından yapılmaktadır.

Bedeva Su Kaçağı Bulan Firmalar

Yazımızda belirttiğimiz gibi bedava su kaçağı tespiti yoktur. Yapılan tespit işlemlerinden ücret alınmaktadır detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şimdi size su kaçağı ile ilgili detaylı bilgiler istanbul escort vereceğiz.

Su Kaçağı Bulma Teknikleri

Günümüz ilerleyen teknolojisiyle birlikte su kaçağı tespiti oldukça basit bir hale gelmiştir. İlerleyen teknolojinin etkisiyle beraber su kaçağı tespit cihazları da hızla gelişmiş, noktasal bir tespit imkânı sunmuştur. Bu teknolojik cihazlar şu şekilde yazılabilir:

1. Akustik dinleme cihazı
2. Kanal – boru görüntüleme kameraları
3. Termal kamera aletleri
4. Nemölçer cihazı

Bu cihazlar büyük ölçüde noktasal bir tespit sunarak işlemleri büyük ölçüde hızlandırmaktadır. Eski, tecrübeye dayanan kaynak tespit yöntemleri artık geçerliliğini yitirmiştir. Temiz su kaçaklarında, kaçak su evin taban ve tabanlarına, duvarlara geniş bir yayılım göstermekte, kaynağını bulmak oldukça güçleşmektedir. Tecrübeye dayanan yöntemler, kaynağı ayırt edecek bir tekniğe sahip olmadıkları için bu geniş yayılımdan ötürü kaynağı çok zor bulabilmektedirler.

Eski yöntemlerle birlikte gereğinden fazla kırık dökük olmasından dolayı evin estetik görünümü bozulmaktadır. Bununla beraber işlemlerin süresi gereksiz bir şekilde uzamaktadır. Ev veya işyeri sahibi gereksiz moloz yığınlarıyla uğraşma zorunda kalmaktadır. Bunların hepsi bir kenara bırakılırsa, ilk olarak gereksiz bir vakit kaybı yaşanacaktır. Peki, bu teknolojik aletlerin özellikleri nelerdir? Akustik dinleme cihazı su kaçak kaynağının sesini algılayarak, ölçüm yapan kişiye bildirir ve noktasal bir su kaçağı tespiti yapabilmesini olanaklı kılar. Temiz su kaçaklarının çok geniş yayılım göstermesi bu cihazların tespitini etkilemez ve noktasal bir tespitle kaynağı belirler. Böylece tek bir fayans kaldırılarak sorun çözüme kavuşur.

Diğer tespit cihazlarından olan kanal – boru görüntüleme kameraları, atık su borularının içini görüntüleme özelliğine sahiptir. Pimaş borulardaki tüm soruları noktasal bir şekilde tespit ederek belirler. Sadece atık su kaçaklarının kaynak tespitinde değil bunun yanında tıkanıklık gibi durumların çözümünde de sık sık kullanılır. Termal kamera aletleri, suyun sıcaklığını baz alarak noktasal bir tespitte bulunmaktadır. Genellikle sıcak su tesisat kaçaklarının tespitinde kullanılmaktadır. Bununla beraber boruların nerelerden geçtiğinin belirlenmesinde de oldukça faydalı ve pratik bir kolaylık sağlar. Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra, doğrulamak amaçlı akustik dinleme cihazı ile de tespit işlemi yapılır. Nemölçer cihaz da kaçağın oluştuğu ortamın bağıl nem değerlerini referans kabul ederek bir tespitte bulunur.

Çözüm Tesisat

İstanbul geneli kameralı cihazla su kaçağı tespiti, robot makineli tıkanıklık açma ve ilaçlı kolorifer petek temizliği için bizi arayınız. İstanbul Avrupa : 0212 544 36 75 İstanbul Anadolu : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79

BENZER YAZILAR

sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme

Sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme işlemlerinde firmamız tuvalet, lavabo ve banyo pimaşlarında oluşan maddeleri temizlemek için tıkalı pimaş açıcı hizmeti vermektedir Pimaş...

başakşehir pimaş yıkama ve temizleme

Başakşehir pimaş yıkama ve temizleme firmamız pimaş borularının içeri inde bulunan maddeleri gidermek ve u akışını ağlamak için makineli pimaş açma hizmeti unmaktadır Tıkalı...

çekmeköy pimaş yıkama ve temizleme

Çekmeköy pimaş yıkama ve temizleme ervi i olarak yabancı maddelerin pimaş borularında ıkışma ı durumunda makineli pimaş temizleme işlemleri yapmaktayız Tıkalı pimaş açma işlemi,...

Çözüm Tesisatı Tıkla ARA