• TurkishEnglishGermany

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma servisi İstanbul geneli servis hizmeti vermektedir ev ve iş yerinde meydana gelen su arızalarını kırmadan kameralı sistemle buluyoruz. Çözüm Tesisat şubelerine iletişim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Bize maddi ve zaman açıdan sıkıntı yaratan su kaçakları sorunuyla zaman zaman karşılaşmaktayız. Su kaçağı bulma ile ilgilenen çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların bir kısmı eski yöntemlerle çalışmaktadır. Eski yöntemlerle çalışan firmalar evimizde, iş yerlerimizde çeşitli maddi hasarlara yol açabilmektedir ve bize ekstra masraflar çıkarmaktadırlar. Eski yöntemlerden birisi kırma dökme işlemi ile su kaçağı olan bölgeyi tespit etmektir. Bu yöntemi tavsiye etmemekteyiz.

İstanbul Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha zahmetsiz ve minimum masraf düzeyinde olmaya başlamıştır. Teknolojik olarak yapılan su kaçağı tespiti üstün kameralarla ve ses dinleme cihazları ile yapılmaya başlamıştır. Kameralar ve ses dinleme cihazlarıyla yapılan su kaçağı bulma kırma dökme işlemini engellemektedir. Ses dinleme cihazları ile kırma dökme işlemi ise yapılmamaktadır. Su kaçağı şüphesi olan bölgeye tutulan ses dinleme cihazı su akıntı sesini duyurmaktadır. Su sesi var ise kırma işlemi yapılmaktadır. Kameralı sistemde ise su kaçağı şüphesi duyulan boruya kameranın yollanmasıyla tespit işlemi yapılmaktadır.

Su kaçağı bulma işlemi fiyatları teknolojik olduğunda daha uygun fiyatlı olmaktadır. Kamera ve ses dinleme cihazları ile yapılan su kaçağı bulma işleminin ortalama olarak fiyatları 50 lira ile 100 lira arasında değişmektedir. Su kaçağının yerinin tam olarak tespitinden sonra kırılan bölge az olacağı için tamir işlemi de çok fazla masraflı olmamaktadır. Eski yöntemlerle yapılacak olan su kaçağı tespitinde su kaçağı olan bölgenin bulunabilmesi için çok fazla kırma işlemi yapılmaktaydı. Mekânlarda çok fazla kırma işlemi yapılması maliyeti otomatik olarak yukarıya çıkarmaktadır ve bütçemizi sarsabilir. Teknolojik olarak yapılan su kaçağı bulma işlemin de zamandan da tasarruf etmekteyiz. Kamera ve ses dinleme cihazları ile yarım saat gibi kısa bir zaman içerisinde tespit yapılmaktadır, tespitin ardından randevu sistemi ile tamir konusunda yardım alabiliriz. Eski yöntemlerle yapılan su kaçağı bulma işlemi kırma dökme işlemi uzun süreceğinden zaman açısından tasarruflu değildir. Bu yöntem bazen günler sürmektedir, her yere tek tek bakıp kontrol etmek gerektiği için bazen su kaçağı olan yerleri atlayabiliriz.

17 Şubat 2022 1345 okunma
Çözüm Tesisatı Tıkla ARA