• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

su kaçağı temiz su yada kirli su olduğunu nasıl anlarız

Su kaçağı temiz su yada kirli su olduğunu nasıl anlarız ? kullanıldıkça akan bir su var ise kirli su olabilir ama kullanım olmadan devamlı bir su akıntısı var ise temiz su olması olasılığı yüksektir. Olasıklıklarla uğraşmak istemez iseniz Çözüm Tesisat firmamız su kaçalarını kırıp dökmeden noktasal olarak yer tespitini yapmaktadır. Avrupa ve Anadolu yakasında şubelerimiz vardır.

Banyodaki su sızıntısı temiz su mu kirli su mu nasıl anlaşlılır ? Tuvaletten akan su pis mi temiz su mu tesisatına ait nasıl anlaşılır sorularını merak ediyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Su kaçaklarını nasıl tespit ettiğimiz hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su kaçakları geçmişten beri insanların karşılaştıkları sorunlardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu sorunun çözümünde zor olan kısım su kaçağı bulma işlemidir. Çünkü ev ya da iş yerlerinde bulunan tesisatları oluşturan boruların çok büyük bir kısmı duvarın içinde ya da zeminin altındadır. Bundan dolayı açıkta olmayan kaçakları tespit etmek için öncelikle duvarı ya da zemini kırmak gerekmektedir. Fakat yanlış yerin kırılması durumunda eve boş yere zarar verilmiş olmaktadır. Bundan dolayı bu durum ustaları geçmişte çok zorlamaktaydı. Su kaçağı tespiti için saatlerce uğraşmak gerekiyordu hatta bazen bu işlem ertesi güne bile kalıyordu.

Su kaçağı nasıl anlaşılır konusunda son dönemde kullanılmaya başlanan cihazlar sayesinde artık bu işlem çok daha kısa sürede halledilmektedir. Teknolojinin insanlara hediyesi olan bu cihazlar farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Kimisinde görüntüleme, kimisinde ise ses teknolojisi istanbul escort kullanılmaktadır. Böylece farklı durumlarda daha iyi sonuçlar alınabilecek birçok cihaz seçeneğine sahip olunmaktadır. Bu cihazlardan bazıları ve kullandıkları teknolojiler şu şekildedir:

• Boru Görüntüleme Cihazı: İsminden de anlaşılacağı gibi görüntü teknolojisini etkin olarak kullanmaktadır.
• Akustik Dinleme Cihazı: Ses teknolojisini kullanarak en ufak sesleri dahi tespit edebilmektedir.
• Termal Kamera: Hem görüntüleme hem de ısı teknolojisini bir aradan kullanmaktadır.

Bu cihazlar sayesinde herhangi bir kırma işlemi yapmadan su kaçaklarını tespit edebilmek mümkündür. Cihazların farklı özellikleri sayesinde farklı durumlarda daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Söz konusu cihazlar su kaçağı temiz su yada kirli su olduğunu nasıl anlarız konusunda çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Fakat bu cihazları kullanan personel de çok önemlidir. Çünkü bu cihazlar kullanıldıkları bölgeye ait verileri personele aktarmaktadır. Personelin bu verileri doğru bir şekilde yorumlaması çok önemlidir. Tecrübeli ve bu konuda bilgili personeller hiç zorlanmadan gelen verileri yorumlamakta ve su kaçağını kısa sürede tespit etmektedir. Gelen verilerin doğru yorumlanamaması durumunda ise su kaçağını bulma işlemi tahmin edilenden çok daha uzun sürebilmektedir. Bundan dolayı bu cihazları işinde uzman ve tecrübeli kişilerin kullanması gerekmektedir. Su kaçaklarının kolay ve kısa sürede tespit edilmesi için cihazlar ve onları kullanan personeller belirleyici olmaktadır.

Çözüm Tesisat

İstanbul geneli kameralı cihazla su kaçağı tespiti, robot makineli tıkanıklık açma ve ilaçlı kolorifer petek temizliği için bizi arayınız. İstanbul Avrupa : 0212 544 36 75 İstanbul Anadolu : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79

BENZER YAZILAR

tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları

Tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları olarak yabancı atıkları dolayı ıyla tıkalı durumda olan pimaş borularını makineli pimaş temizleme hizmeti ile açmaktayız Tıkanmış...

ikitelli pimaş yıkama ve temizleme

İkitelli pimaş yıkama ve temizleme firmamız pimaş borularının içeri inde tıkanmaya neden olan maddeleri bulundukları yerden kanaliza yona göndermek için makineli pimaş temizleme hizmeti...

sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme

Sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme işlemlerinde firmamız tuvalet, lavabo ve banyo pimaşlarında oluşan maddeleri temizlemek için tıkalı pimaş açıcı hizmeti vermektedir Pimaş...

Çözüm Tesisatı Tıkla ARA