• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır ? Alt komşuya veya dairede kabarma dökülme veya nedeni belli olmayan bir sızıntı var ise su kaçağı olduğuna kesin emin olabiliriz. Peki su kaçağı nerede olduğu nasıl anlaşılır veya bulunur ; Firmamız çözüm tesisat su kaçağını kamera sistemleri ve dinleme cihazları kullanarak bulur ev onarır. İstanbul geneli servis hizmeti almak isterseniz bizi arayınız.

Evlerde iki farklı su tesisatı bulunmakta olup bunlardan bir tanesi dışarıdaki temiz suyun evin içerisindeki bölümlere ulaşmasını diğeri de kullanım sonucu evde kirlenen suyun tahliyesini sağlamaktadır. Bu tesisatlar temiz su tesisatı ve kirli (pis) su tesisatı olarak adlandırılmaktadır. Bu tesisatlar zaman içinde eskidiğinden ya da kullanılan kalitesiz malzemelerden dolayı sorunlara neden olabilmektedir. Tesisatlar üzerindeki en sık görülen sorunlardan bir tanesi su kaçaklarıdır. Tesisatta meydana gelen tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır sorusu bu problemin çözümündeki en zor noktalardan bir tanesidir. Çünkü tesisatta bulunan boruların çok büyük bir bölümü ya duvarın ya da zeminin içinde bulunmaktadır. Bundan dolayı su kaçaklarının yerlerini tam olarak tespit etmek için farklı yöntemler kullanılması istanbul escort kadın gerekmektedir.

Su kaçağı sorunun Çözümü

Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır sorusunun cevabı zaman içinde değişmiş ve ileride tekrar değişecektir. Eski zamanlarda tesisatta meydana gelen su sızıntılarını tespit için tahmine dayalı deneme yanılma yöntemi kullanılmaktaydı. Tecrübeli bir tesisatçı, kaçağın tam olarak nerede olabileceğini tahmin eder ve o bölgeyi kırarak kaçağa ulaşmaya çalışırdı. Kaçağın o bölgede olmaması durumunda ise farklı bir bölge kırılırdı. Su sızıntısı tam olarak bulunana kadar bu işlem devam ederdi. Fakat şimdi su sızıntılarını bulmak için teknolojiden yararlanılmaktadır. Teknolojinin insanlara her alanda sağlamış olduğu kolaylık burada da görünmektedir. Teknolojik cihazlarla su sızıntılarının tam yerleri tespit edilebilmektedir.

Tesisatta su kaçağı nasıl bulunur sorunun cevabı artık çok daha kolaydır. Su sızıntılarını bulmak için farklı cihazlar kullanılmaktadır. O cihazlardan bazıları ve çalışma şekilleri şöyledir:

Dinleme Cihazı: Su kaçağının olduğu bölümdeki sesi algılama özelliğine sahip bu cihaz sayesinde kırmadan kaçakların yerleri tam olarak tespit edilebilmektedir. En küçük sızıntılar dahi bu cihazla bulunabilmektedir. Özellikle temiz su tesisatındaki su kaçakların bulunmasında çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Termal Kamera: Suyun etrafa yaymış olduğu ısının görüntüsü sayesinde kaçakların yerlerini bulabilen bu cihaz özellikle sıcak suların olduğu su tesisatlarındaki kaçakları bulma konusunda çok etkilidir.

Boru Görüntüleme Cihazı: Kablosunun ucundaki kamera sayesinde boru içerisinden görüntü alınmasını ve böylece kaçağın tespit edilmesini sağlamaktadır.

Çözüm Tesisat

İstanbul geneli kameralı cihazla su kaçağı tespiti, robot makineli tıkanıklık açma ve ilaçlı kolorifer petek temizliği için bizi arayınız. İstanbul Avrupa : 0212 544 36 75 İstanbul Anadolu : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79

BENZER YAZILAR

tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları

Tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları olarak yabancı atıkları dolayı ıyla tıkalı durumda olan pimaş borularını makineli pimaş temizleme hizmeti ile açmaktayız Tıkanmış...

ikitelli pimaş yıkama ve temizleme

İkitelli pimaş yıkama ve temizleme firmamız pimaş borularının içeri inde tıkanmaya neden olan maddeleri bulundukları yerden kanaliza yona göndermek için makineli pimaş temizleme hizmeti...

sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme

Sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme işlemlerinde firmamız tuvalet, lavabo ve banyo pimaşlarında oluşan maddeleri temizlemek için tıkalı pimaş açıcı hizmeti vermektedir Pimaş...

Çözüm Tesisatı Tıkla ARA