• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

alt kata akan suyu nasıl buluruz

Alt kata akan suyu nasıl buluruz ? Daireden alt kata su akıyor nasıl bulurum derseniz bir kaç basit yöntemi var ancak profesyonel destek almak için Çözüm Tesisat ile iletişime geçiniz. Alt kata su akması olağan bir durum değildir bir yerde meydana gelen delik veya kaçak buna neden olmaktadır. Su kaçağına neden olabilecek tesisat sorunlarını ele alalım;

  1. Fayans derz boşluklarını kontrol edelim.
  2. Eğer akıntı seri şekilde durmadan devam ediyorsa temiz su yani şebeke saatini kotnrol edelim kullanım dışı dönüyor ise mutlaka şebeke hattında kaçak var demektir. Şebeke hattı kendi içinde 2 ye ayrılır . Soğuk su su kaçağı ve sıcak su kaçağı ve kalorifer sistem kaçağı olarak inceleyebiliriz. Kalorifer sistem kaçağı kombi su eksiltmesi ile kendini belli eder eğer kaçaktan eminsek kapatıcı kimyasallar işe yarayacaktır.
  3. Son olarak gider kaçakları 100 lük 150 lilik ve iç hatlarlarda meydana gelebilecek kaçaklar. Bu tür kaçakları ise kamera ile görüntüleme anal escort istanbul yapıyoruz.

Evinizde İş Yerinizde Su Kaçağı Varsa Bizi Arayınız

Hemen üst katınızda oturan komşunuzdan sizin banyonuza yağmur gibi su aktığını düşünün. Şaşırıp kalmamak ve hemen durumu aynı komşunuza bildirmemek için hiçbir sebebiniz yok. Ancak yine de önce ılımlı olup sorunun gerçekten ne olduğunu bulmak gerekmez mi? Bu sorunun komşunuzun isteği dışında gerçekleştiğini düşünerek hareket etmeniniz yerinde olacaktır.
İşte siz de, “alt kata akan suyu nasıl buluruz .” diyebiliyorsanız yapmanız gereken, hemen alanında yetkili bir tesisatçıyı aramak ve konuyu kısaca anlatarak servis için bir acil alarmı vermek. Onlar gelinceye kadar vanalarınızı kapatabilir ya da olağan günlük faaliyetlerinizdeki su tüketiminizi durdurabilirsiniz.

Teknolojinin her konuda ilerlemesinin bir başka göstergesi olan su kaçaklarında da artık eskisi duvarlar kırılmıyor, size haddinden fazla maliyet çıkarmıyor bu bahsettiğimiz firmalar. Yılları aşan tecrübeleriyle de size daha huzurlu bir ev hayatı sağlayabiliyorlar.
Ekipler geldiğinde onlara kuracağınız, “alt kata akan suyu nasıl bulurum .” cümlesiyle birlikte yanında getirdikleri cihazlarla çalışmalara başlayacaklardır. Bunlar;

  • Nem ölçer
  • Nem seviyesini ölçerek kaçak olan yeri bulmaya yarayan bir araçtır. Hassas ölçüm yapar. Bağıl nem miktarına bağlı çalışmaktadır.
  • Termal kamera
  • Özellikle sıcak su borularında yürütülerek sızıntının kaynağına inmeyi amaçlar. Çıplak gözle göremeyeceğimiz bir renklendirmeyle çatlağın tam olarak nerede başladığını görmemizi sağlar.
  • Kanal görüntüleme kamerası
  • Kanal ve gider borularındaki atık su boyunca ilerletilerek sorunun yerini saptamaya çalışır. Kanal tıkanıklıklarından boru içi kırılmalara, pis su borularının gidiş yönünden çatlaklara kadar birçok şeyi görüntüleyebilir.
  • Akustik dinleme cihazı

Su kaçağından gelen sesleri dinleyerek problemin nerede başladığını bulmaya çalışır. Yapısı itibariyle kaçağın olduğu bölgede sesleri dijital olarak yükseltir. Çevredeki diğer sesleri de filtreleyerek tam nokta belirlemeye yardımcı olur. Çağırdığınız ekibin tecrübe ve deneyimlerine de dayanarak işin uzun sürmesinin imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik eviniz size kalacak, şüphelenildi diye yerle bir edilmeyecektir. Tüm bu cihazlarla doğru saptama yapıldıktan sonra sadece sorun neredeyse orada küçük bir delik açılacak ve gerekirse boru değiştirilecektir. Sizin de “alt kata akan suyu nasıl buluruz .” gibi bir derdiniz kalmayacaktır.

Çözüm Tesisat

İstanbul geneli kameralı cihazla su kaçağı tespiti, robot makineli tıkanıklık açma ve ilaçlı kolorifer petek temizliği için bizi arayınız. İstanbul Avrupa : 0212 544 36 75 İstanbul Anadolu : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79

BENZER YAZILAR

Bayrampaşa pimaş yıkama ve temizleme

Bayrampaşa pimaş yıkama ve temizleme ervi i telefon numara ı 0551 231 83 55 ve 0212 544 36 75 tir kırmadan tıkalı pimaş açma hizmeti için bizi arayabilir iniz Bayrampaşa şubelerimiz...

fatih pimaş yıkama temizleme servisi

Fatih pimaş yıkama ve gider temizleme ervi i telefon numara ı 0551 231 83 55 yük ek ba ınçlı u jetleri ile atık u gider borularını temizliyoruz İ tanbul Fatih şubemizi arayarak...

eyüp pimaş yıkama açma servisi

Eyüp pimaş yıkama açma ervi i telefon numara ı 0551 231 83 55 tir pimaş temizleme makineleri kullanarak kırmadan tıkalı pimaş açma işlemlerini garantili olarak yapıyoruz Eyüp ultan...

Call Now ButtonÇözüm Tesisatı Tıkla ARA
%d blogcu bunu beğendi: