• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

evde cihaz olmadan su kaçağı problemi nasıl çözülür

Evde cihaz olmadan su kaçağı problemi nasıl çözülür ? Su devamlı alt kata akıyorsa temiz suda kaçak olma ihtimali yüksek ara sıra akıyorsa pis sudur. Pi suda kaçak var ise boyalı su deneyerek su kaçağını bulabilirsiniz. Ancak bu tür ahmetlere kapılmadamn işini profesyonel kamera sistemleri ile yapan Çözüm Tesisat firmamızı arayabilirsiniz.

Zeminlerde ve duvarlarda küflenme ya da ıslanma problemleriniz varsa, parkeleriniz kabarıyor duvarlarınız da renk değiştiriyorsa su kaçağı probleminiz var demektir. Sebebi bazen kırılma, çatlama ya da imalatındaki hatalardan dolayı olabilir. Buna bir de kabarık gelen fatura eklendiğinde hemen bir çözüm bulmamak içten bile değildir. Peki evde cihaz olmadan su kaçağı problemi nasıl çözülür ?

İlk çözüm yöntemi olarak hemen yetkili bir tesisatçıyı aramak isteyebilirsiniz. Ama bu size para ve zaman kaybettirecektir. Öyle ki eğer siz de bu işten hiç anlamıyorsanız bütün tesisatınızı size uygun bir zamanda en baştan değiştirmek için ciddi bir meblağ bile isteyebilirler ve siz başınıza gelen olaya mı kızacaksınız yoksa tesisatçının istediği ödemeye mi şaşıracaksınız bilemez bir halde kalacaksınız. Unutmayın ki gelecek ustalar kaçağınızdan önce kendi cüzdanlarıyla ilgileneceklerdir.

Böylesi bir karmaşaya katlanmaktansa evde cihaz olmadan su kaçağı problemi nasıl çözülür konusunda profesyonel olarak bu işi yapan kişilerden bilgi alıp uygulamak yerinde olacaktır.
Öncelikle hemen su sayacınızı kontrol edin. Eğer bütün musluk ve vanaların kapalı olmasına rağmen sayacınızın numaratörü dönmeye devam ediyorsa su kaçağınız kesinlikle vardır. Alt ve ya üst komşunuzun evinin su alıp almadığını öğrenin. Devamında diğer yerlere oranla kaçak bulunan noktada daha çok kötü etkiler bulabileceğinizi unutmayın. Aşırı kabaran parke, duvarda rengi en çok değişen kısım gibi.

Evde cihaz olmadan su kaçağı problemi için yapabileceğiniz bir sonraki adım vana açıkken musluklarınızı açık renkli bir bez yardımıyla kontrol etmektir. Eğer sorun musluktaysa yeni bir muslukla değiştirmeniz, contasını yenilemeniz ya da amacına uygun bir teflon bantla sarmanız yeterli olacaktır. Daha önceki zamanlarda boru eklerine keçe konularak dahi problem halledilebiliniyordu. Ancak kabaran parkeler ve küflenen duvarlarınız varsa biraz daha uğraşmanız gerekebilir. Birkaç saat içerisinde önce kaçak olan boru ya da boruları tespit edip sadece bölgesel olarak üzerindeki malzemeyi kaldırıp (yerdeki parkenin bir kısmını sökmek, duvarda küfün olduğu en yoğun bölgenin üzerindeki fayansı, sıvayı ve betonun bir kısmını kaldırmak) artık eskimiş olan borularınızı yenileriyle değiştirdiğinizde sorun çözülecektir.

Çözüm Tesisat

İstanbul geneli kameralı cihazla su kaçağı tespiti, robot makineli tıkanıklık açma ve ilaçlı kolorifer petek temizliği için bizi arayınız. İstanbul Avrupa : 0212 544 36 75 İstanbul Anadolu : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79

BENZER YAZILAR

tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları

Tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları olarak yabancı atıkları dolayı ıyla tıkalı durumda olan pimaş borularını makineli pimaş temizleme hizmeti ile açmaktayız Tıkanmış...

ikitelli pimaş yıkama ve temizleme

İkitelli pimaş yıkama ve temizleme firmamız pimaş borularının içeri inde tıkanmaya neden olan maddeleri bulundukları yerden kanaliza yona göndermek için makineli pimaş temizleme hizmeti...

sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme

Sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme işlemlerinde firmamız tuvalet, lavabo ve banyo pimaşlarında oluşan maddeleri temizlemek için tıkalı pimaş açıcı hizmeti vermektedir Pimaş...

Çözüm Tesisatı Tıkla ARA