• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

alt kata su akan yeri bulan firmalar

Alt kata su akan yeri bulan firmalar başında Çözüm Tesisat gelmektedir Avrupa ve Anadolu yakasınde şubelerimiz servislerimiz vardır. Alt komşudan gelen şikayetle evinizde su kaçağı olduğunu fark ettiyseniz evinizi boş yere kırdırmayın noktasal su kaçağı tespit imkanlarımızdan faydalanabilirsiniz. Siz nasıl buluyorsunuz diyorsanız intasgram sayfamızda buluğumuz su kaçaklarını ve çeşitli işlerimizi paylaştık yukarda intasgram logosuna tıklayarak sayfamıza gidebilirsiniz ya da @cozumtesisatmerkezi sayfa adı ile bizi bulabilirsiniz.

Aletle su akan yeri bulan firma olarak dinleme , görüntüleme ve termal kamera sistemleri kullanmaktayız. İstanbulda 4 şube 9 servis aracı ile tüm mahallelere servis sağlıyoruz iletişim sekmesinden size en yakın şubemizi arayabilirsiniz.

Aletle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

İlk önce bu cihazlar dinleme ve görüntüleme olmak üzere 2 gruba ayrılır. Dinleme sistemleri temiz su tesisat boruları içindir su tesisatında patlak yeri bulmak için teisat borusundan gelen ses dalgalarını özel dinleme cihazları kullanarak noktasal olarak bulunur. Gider borularında ise görüntüleme cihazları kullanarak boru içinde kırık çatlak ve tıkanıklık tespiti istanbul escort bayan yapılır.

Alt kata akan suyu tespit etme günümüz şartlarında artık bir mecburiyet halini almıştır, yaşadığımız binalar ve altyapıları genel olarak eski olduğundan ötürü bir çok tesisat probleminin de yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu binalarda yaşanan altyapı veya tesisat sorunları maalesef ülkemizde çok fazla ciddiye alınmayabiliyor. Durum böyle olunca da küçük su kaçakları, çatlakları önlem alınmadığı için zaman içinde büyüyerek daha büyük sorunlara ön ayak oluyor. Su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra vakit kaybedilmeden tamirinin yapılması yaşanacak problemleri de engelleyecektir. Elbette su kaçağını tespit edebilmek için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri öğrenek basit bir şekilde evde su kaçağı problemi olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Peki bu su kaçak tespiti nelere dikkat edilerek yapılır, bu tespiti yapabilmenizin bir kaç yöntemi var bunları uygulayarak kaçak kontrolünü kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Günümüz de çoğu belediye su hizmetini ya kartlı sistemle, ya da faturalı sistemle sunmaktadır. Kullandığınız su hizmetini fatura ile ödüyorsanız, faturalarınızı takip etmeniz size fayda sağlayacaktır. Faturalarınız olması gereken daha fazla geliyorsa evinizde su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Aynı şekilde karta su yükleyerek su hizmetinden faydalananla için de, yüklediğiniz su kullanmadığınız halde, olması gerekenden daha hızlı bir şeklide bitiyorsa kartlı sistem kullananlar için bu durum da kaçak olduğunu gösterir.Fatura ve yüklenen suyun kontrolü dışında bir kaç yöntem daha vardır.
Alt kata su akan yeri bulan firmalar arıza yerini tespit yapabilmek için, faturalarınızı kontrol ettikten sonra, ayrıca bir de sayacınızı kontrol etmeniz size daha sağlıklı sonuçlar çıkaracaktır.

Evinizde suyun kullanılmadığı bir zaman su sayacınızı kontrol etmeniz tespit yapabilmek açısından faydalı olacaktır. Su kullanılmadığı halde sayaç çalışıyor ise, bu borularınızın birin de sızıntı ya da kaçak olduğunu göstermektedir. Bu kontrol işlemlerinden bir diğeri de, alt komşunun banyo ya da mutfak tavanında leke olup olmadığını kontrol etmek veya kendi evimizin duvarlarında rutubet, nemlenme ve olmaması gereken su lekeleri varsa, bunlar da kaçak olduğunu gösteren bulgulardır. Bu şekilde su kaçağı tespiti yapıldıktan hemen sonra tamir edilmesi gerekmektedir. Tamir edilmeyen su kaçakları ileri ki zamanlarda büyük problemlere yol açacaktır.

Çözüm Tesisat

İstanbul geneli kameralı cihazla su kaçağı tespiti, robot makineli tıkanıklık açma ve ilaçlı kolorifer petek temizliği için bizi arayınız. İstanbul Avrupa : 0212 544 36 75 İstanbul Anadolu : 0216 612 55 90 Gsm : 0532 736 48 79

BENZER YAZILAR

tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları

Tıkalı pimaş hatlarını temizleme firmaları olarak yabancı atıkları dolayı ıyla tıkalı durumda olan pimaş borularını makineli pimaş temizleme hizmeti ile açmaktayız Tıkanmış...

ikitelli pimaş yıkama ve temizleme

İkitelli pimaş yıkama ve temizleme firmamız pimaş borularının içeri inde tıkanmaya neden olan maddeleri bulundukları yerden kanaliza yona göndermek için makineli pimaş temizleme hizmeti...

sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme

Sancaktepe pimaş yıkama ve temizleme işlemlerinde firmamız tuvalet, lavabo ve banyo pimaşlarında oluşan maddeleri temizlemek için tıkalı pimaş açıcı hizmeti vermektedir Pimaş...

Çözüm Tesisatı Tıkla ARA